Branş Derslerimiz

FacebookTwitterGoogle+Google GmailLinkedInWhatsAppPaylaş

İNGİLİZCE

 

İNGİLİZCE-ALMANCA

İkinci bir dil öğrenmek çocuğun beynindeki duygusal bölge ve zekaya giden yolları geliştirir. erken yaşta yabancı dil öğrenmenin çocukların problem çözme becerilerine olumlu etkisinin olduğunu belirtmektedir. değişik diller öğrenmenin çocuğun matematiksel ve bilimsel kabiliyetini geliştirmesinde büyük yardımı olduğunu kanıtlamıştır.

Dans

 

FOLKLOR-BALE-MODERN DANS

çocukların hareketlerle kendilerini ve duygularını ifade etmelerini sağlayıp , estetik algılarını geliştirip,vücut koordinasyonlarını arttırarak grup dahilinde uyumlu hareket yeteneklerini geliştirmektir.

Satranç

 

SATRANÇ

Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirir.Kapsamlı düşünmeyi öğretir,buluş yeteneğini geliştirir.Sabırlı olmayı ve soğuk kanlılığı öğretir.Özgüven kazandırır.Kurallara ve rakibe saygılı olmayı öğretir

Değerler

 

DEĞERLER EĞİTİMİ

Yardımlaşma, Barış Saygı,Dürüstlük, Sevgi Sorumluluk, Hoşgörü,Özgüven v.b gibi kazanımları öğrencilerimize kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalardır.

Sansat

 

SANAT EĞİTİMİ

sanat eğitiminin hem birey hem de toplum  açısından vazgeçilmez ve yaşam boyu elde edinilmesi gereken bir eğitim alanı olduğu saptanmıştır.Bu gerekçe ile sanat eğitiminin okul öncesinden başlayarak okul sürecinde, mesleği uygularken ve hatta meslek sonrası da verilmesi gerektiği önerilmiştir.

Buz

 

BUZ PATENİ

Beden eğitimi uygulamaları ile fizik-zihin sağlığının önemi gereği, etkin bir beden eğitiminin, okul öncesi dönem çocuklarının dikkat becerilerini ve ani gelişen olaylar karşısında hızlı kararlar verebilme yeteneğini, grup ve ekip olmanın önemini, fiziksel güç ve esneklik becerisini arttırdığı ve paylaşımın sosyal ilişkileri olumlu bir sürece yönelttiği bilimsel bir gerçektir.

Müzik

 

MÜZİK VE RİTİM EĞİTİMİ

Müzik eğitimi ile öğrencilerimizin, kendilerini ifade etme becerilerini ,yaratıcılık ve estetik duygusunu geliştirmesini ve paralel olarak ses ve dil gelişimi ile bilişsel gelişim ve soyut düşünme yeteneklerini geliştirmeyi amaç edinmekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir